PRIJÍMACIE SKÚŠKY

Kritériá: PRIJÍMACIE SKÚŠKY_7670 M_2024/2025 (externé - diaľkové štúdium)

ODBOR: 7670 M  pedagogický asistent

Termín podávania a spustenia elektronických prihlášok:

od 20.03.2024 do 31.05.2024

Termín konania 1. kola prijímacích skúšok: 25.06.2024

Predpokladaný počet prijatých uchádzačov: 33
Dĺžka vzdelávania a forma štúdia:

5 rokov - diaľková forma   /7670 M/ pre ukončené základné vzdelanie

Spôsob ukončenia štúdia:

maturitná skúška: SJL, CUDZÍ JAZYK, TČOZ a PČOZ

Poskytnutý stupeň vzdelania:

EKR/SKKR (EQF) 3A - úplné stredné odborné vzdelanie

Pracovné uplatnenie absolventa:

v pozícii asistenta učiteľa na MŠ aj ZŠ a v profesiách a na pracovných pozíciách  pri asistencii pedagogickým zamestnancom so zameraním na segregované skupiny obyvateľstva.

Nadväzná odborná príprava:  štúdium na VŠ

Počet prijatých uchádzačov:  -                 Počet voľných miest: 33                   Evidovaný počet prihlášok: -

*otvorí sa v šk. roku 2024/25 v prípade naplnenia minimálneho počtu prijatých uchádzačov (20).

Súkromná stredná odborná škola pedagogická a sociálna

Prihlášky musia obsahovať:

- žiadosť o štúdium a elektronickú prihlášku (POZOR nevypĺňať na DENNÚ FORMU, ktorá je určená žiakom denného štúdia)

- vysvedčenie o ukončení posledného ročníka ZŠ, resp. vysvedčenie o absolvovaní kurzu na získanie základného vzdelania (výpis z katalógového listu, ani iný druh potvrdenia o ukončení štúdia neakceptujeme)

kontaktné údaje (platná adresa, telefónne číslo, e-mail)

Vyplňte aj elektronickú prihlášku, čo umožní našu rýchlejšiu komunikáciu, ďakujeme

elektronická prihláška.

Administratívny poplatok za spracovanie prihlášky a aj za prijímacie konanie je pre externú formu štúdia je 3,-€. Tento poplatok je potrebné uhradiť bankovým prevodom na číslo účtu SK78 1100 0000 0029 2986 1693 alebo vkladom do pokladne do 31.05.2024. Ako variabilný symbol uvádzajte číslo Unikátny číselný identifikátor z prihlášky (prípadne vaše rodné číslo).

Prijímacia skúška pozostáva z predmetov

Slovenský jazyk a literatúra – gramatické cvičenia (písanie y-ý, í-i, e-ä), morfológia (slovné druhy: podstatné mená, prídavné mená, číslovky, slovesá), skloňovanie,

Biológia – test z tematických celkov: človek a jeho telo, zdravie a život človeka.

V prípade, že žiak nebol úspešný v 1. kole, môže sa na základe žiadosti zúčastniť 2. kola

20.03.2024                                                                                                                                                    Ing. Alexej Molčanyi

Výsledky I. kola prijímacích skúšok:

Výsledková listina 1.kola