Stránky predmetovej komisie slovenský jazyk a literatúra

Predmetová komisia

Hviezdoslavov Kubín

Dňa 19.12.2016 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Hviezdoslavov Kubín. Aktívne sa jej zúčastnilo šesť žiakov: z I. A triedy  - D. Horváthová, K. Gáborová, M. Kandúrová, z II.A triedy - M. Šamková, N. Gazdošová, R. Gáborová. Výkony boli rôznorodé. Porota v zložení Mgr. M. Romanová, Mgr. A. Šimková a Mgr. M. Vladová sa rozhodla 1. miesto neudeliť. Na 2. mieste sa umiestnili N. Gazdošová a K. Gáborová, na 3. mieste M. Šamková. Za prípravu a organizáciu zodpovedala Mgr. M. Romanová, ktorá bude ďalej pokračovať v príprave výhercov na krajské kolo.

Slovo bez hraníc

Dňa 21.11.2016 sa žiaci našej školy zúčastnili celomestskej recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy "Slovo bez hraníc". Zúčastnili sa jej žiaci: I. A - K. Gáborová, III. A - P. Dzurik.

Národná hrdosť a vlastenectvo v dobe lajkov

Minister obrany Peter Gajdoš vyhlásil 12. ročník literárnej súťaže pre študentov stredných a vysokých škôl na tému „Národná hrdosť a vlastenectvo v dobe „lajkov“. Úlohou prihlásených súťažiacich bolo napísať príbeh, báseň, úvahu alebo esej na danú tému. Dalibor Gábor, žiak II.A triedy  sa súťaže zúčastnil a napísal báseň, ktorá vyjadrovala jeho ne/spokojnosť so Slovenskom a súdržnosťou slovenského národa. Do súťaže sa zapojila aj Slavomíra Balogová, žiačla II.A triedy, ktorá súťaž poňala formou eseje, kde vyjadrila všetky svoje pocity spolupatričnosti s Rómskym národom.

Máš ideu? Súťaž o najlepšiu esej:

Do konca januára (31.01.2017).Témy: "Predsedníctvo SR v Európskej únii". "Kde leží hranica Európy?". "Európska versus národná identita". Zaslať na: eseje.kpes@gmail.com

„Viem, čím budem a prečo“.

SEA (Agentúra pre vzdelanie a vedu) v spolupráci s portálom www.skola.sk, Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, a.s. a projektom Modrá škola zorganizovala 2. ročník súťaže „Viem, čím budem a prečo“. Zapojili sa aj žiaci našej školy: I.A  - K. Gáborová, z II.A - M. Balogová, S. Balogová, N. Gazdošová, L. Györgyová, R. Herich, N. Obšilová, L.Tomášová, z III.A - N. Csomorová,  P. Dzurik,  N. Hadová,  L. Kováčová, D. Tomková, J. Vaňo, P. Vidličková. Súťažiacim ďakujeme a držíme palce.

Odov

.

Ďakujem a teším sa na Vašu ďalšiu návštevu.