Projekt NF Spoločne za zmenu

Plavecký výcvik - Šírava

„Vzdelanie Rómov, o Rómoch a pre Rómov“ – „Education of Roma, on Roma and for Roma“

V týždni od 10. do 14. novebra 2014 sme sa zúčastnili pobytu spojeného s plaveckým výcvikom v rekreačnom zariadení Merkúr na Zemplínskej Šírave.

klik pre viac fotiek

Projekt je zameraný výlučne na to, aby pomohol škole a jej žiakom pohnúť sa smerom vpred a nestagnovať. Do projektu sme sa rozhodli zapojiť náš pedagogický zbor a ostatných zamestnancov školy, vrátane ekonómov a účtovníkov, ktorí sa chopili iniciatívy uskutočniť aktivity projektu bez nároku na finančnú odmenu. Teda, v našom projekte figurujú len dobrovoľníci, ako z radov pedagogických, nepedagogických /technických/zamestnancov školy, tak aj jej vedenia. Počty dobrovoľníkov sa líšia v závislosti od aktivít. Na plaveckom kurze sa vystriedali všetci pedagógovia, ktorí zabezpečovali jeho bezproblémový priebeh, v pozíciách: plavecký inštruktor, dozor, animátor vzdelávacích a voľno-časových aktivít a projektový koordinátor dohliadajúci na to, aby sa aktivity vykonávali podľa vopred stanoveného harmonogramu. Okrem toho bol do kurzu zapojený aj personál hotela, plavárne a relax centra, kde naši mládežníci trávili svoj čas a venovali sa rôznym aktivitám.