Mgr. Eva Gašparová

Vitajte na mojich stránkach!

Drahí študenti,

na týchto stránkach už  nájdete dokumenty a články o mne.

Obdobie 2003 – riešiteľka v rámci projektov MŠ SR „Experimentálna verifikácia efektívnosti kurikula predmetov rómsky jazyk a literatúra a predmetu rómske reálie pre základné a stredné školy“ a projektu ESF Zvýšenie kvalifikačného predpokladu príslušníkov rómskej komunity zavedením predmetov ROMISTIKA do vzdelávania na stredných školách.

Výstupy – spoluautorka prvých Pravidiel rómskeho pravopisu, Učebnice rómskeho jazyka pre stredné školy a Metodickej príručky k Učebnici rómskeho jazyka – vydalo ŠPÚ Bratislava v roku 2007.

Rok 2010 v rámci nezávislej organizácie IVROM, n. o. realizácia projektov: Učme sa spolu žiť, Tvorivé dielne

Rok 2015 riešiteľka projektu „Inovatívne vzdelávanie pre pedagogických zamestnancov základných škôl za účelom zvýšenia ich interkultúrnych kompetencií vo vzdelávacom procese rómskych žiakov“, ktorý bol financovaný z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Garantom projektu je Štátny pedagogický ústav Bratislava. Projekt trvá. Doterajšie výstupy projektu:

spoluautorka učebnice pre rómsky jazyk a literatúru Naša rómčina, Pracovný zošit k učebnici Naša rómčina – autorka, realizovala som jazykovú korektúru v rómskom jazyku v mnoho ďalších publikáciách vydaných v rámci projektu.

VZDELANIE A KURZY

1973 -1977 PdF  UPJŠ v Prešove, odbor učiteľstvo pre školy I. cyklu – aprobácie: jazyk ruský – jazyk nemecký

1999 Metodické centrum Prešov -  Osvedčenie o vykonaní I. kvalifikačnej skúške

2001 Metodické centrum Prešov -  Osvedčenie o absolvovaní priebežného vzdelávania

Teória a prax výchovného poradenstva

2005 Asociácia projektu INFOVEK – API Bratislava – Osvedčenie o absolvovaní kurzu

- Využitie informačných a komunikačných technológií v práci učiteľa

2005 Štátny pedagogický ústav Bratislava – Osvedčenie o odbornej spôsobilosti vyučovať

predmet rómsky jazyk a literatúra na prechodné obdobie v znení Dočasných vyrovnávacích opatrení, ktoré schválilo MŠ SR pod číslom CD-2004-7613/14980-1:097 dňa 28.06.2004

2008  Jazyková škola Praha -  Štátna jazyková skúška všeobecná z jazyka rómskeho

2009  Prešovská univerzita v Prešove, Pedagogická fakulta - Osvedčenie o vykonaní II. kvalifikačnej skúške

2010 Metodicko-pedagogické centrum Bratislava Regionálne pracovisko Prešov -

Príprava vedúcich pedagogických zamestnancov

Prosím neváhajte ma kontaktovať v prípade akýchkoľvek otázok.

Miestnosť:
Telefón: